Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR

İşbu sözleşme tarafları; Infinity Homes, Ziyaretçi ve Müşteri olarak belirlenmiş olup taraflar sözleşmede belirtilen şekilde tanımlanmıştır.

Infinity Homes

Cumhuriyet Mah. Paspatur Bölgesi 39.sk. No:4 Fethiye/Muğla adresinde bulunan “Infinity Homes Tatil Konutu Kiralama Hizmetleri’’ni ifade eder. Infinity Homes münferit bireylere veya tüzel kişilere web sitemiz üzerinden veya direkt Fethiye ofisimizden kiralama yapmak isteyen kişilere kiralama hizmeti sunan bir kuruluştur.

ZİYARETÇİ

Ziyaretçi terimi, bunlarla sınırlı olmamak üzere sitemizde yayınlanmakta olan hizmet, kiralık villa,apart, konut ve iş yeri ya da satın alınabilir diğer materyalleri inceleyen, satın alma veya kiralama talebinde bulunan ya da satın alan veya kiralayan gerçek veya tüzel kişileri ifade eder.

REZERVASYON DETAYLARI

ZİYARETÇİ ADI SOYADI

ZİYARETÇİ T.C. KİMLİK NO

REZERVASYON NUMARASI

İRTİBAT TELEFONU

E-POSTA

ADRES

KONAKLAYACAK KİŞİ SAYISI

TESİS DETAYLARI

TESİS ADI

WEB LİNKİ

GİRİŞ TARİHİ

ÇIKIŞ TARİHİ

ÖDEME DETAYLARI

ÖDENEN TUTAR

VİLLAYA GİRİŞTE ÖDENECEK TUTAR

TOPLAM TUTAR

MÜŞTERİ

Infinity Homes aracılığı ile gerçek kişi veya tüzel kişilerin web sitesinde doğrudan bizim üzerimizden ya da kendileri vasıtasıyla hizmetlerimizi sunduğumuz veya sitelerimiz üzerinden dolaylı olarak hizmetlerimizden yararlanan,villa, apart, konut, ve diğer hizmetlerinin ilanlarını sitemiz aracılığı ile kiralamak üzere sitemizde yayınlayan müşteriyi ifade eder. Müşteriler aynı zamanda kiralama yapan kişilerdir.

REZERVASYON ÖDEMESİ

Rezervasyon yaptığınız tesis ile ilgili toplam rezervasyon bedelinin %30’u ön ödeme olarak rezervasyon ile birlikte kredi kartı veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir. Kalan ödeme tutarı tesise giriş gününde NAKİT olarak ödenir. Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve ziyaretçi ödemeyi TL bazında yapmak isterse, merkez bankası günlük satış fiyatı baz alınacaktır.

 HASAR DEPOZİTOSU

Gerçekleşen tüm rezervasyonlar için bir hasar depozitosu bedeli tespit edilmiştir. Bu rakam apart veya villa çeşitlerine göre 250 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Rezervasyonu gerçekleştiren kişi hasar bedelini tesise girişte NAKİT olarak öder.Misafirin tesisten ayrılacağı gün firmadan bir yetkili odayı kontrol eder, hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yoksa) çıkışta ödenir.

REZERVASYON İPTAL KOŞULLARI

Sözleşme konusu ürün ve/veya hizmetleri Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince"Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler"niteliğinde olduğundan Cayma Hakkı kapsamında bulunmamaktadır. ZİYARETÇİ, bu hususu en başından bildiğini ve Cayma Hakkı talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

İptal durumlarında Infinity Homes, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşterilerden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

*Rezervasyon iptalinin mail ya da faks yolu ile bildirilmesi gerekmektedir.

*Rezervasyon ilk aşamasında gönderilen ön ödeme tutarının hiçbir şekilde iadesi YAPILMAYACAKTIR.

*Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30-60 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %30’unu ödemek zorundadır.

*Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-29 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

*ZİYARETÇİ’nin tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler Infinity Homes tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak ZİYARETÇİ‘den talep edilir. Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs.) ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ‘den talep edilmektedir.

CHECK-IN VE CHECK-OUT

Taşınmazlara giriş (Check-in) saat 16;00’dan sonra, çıkış (Check-out) ise saat 10:00’da olmalıdır. Bu arada kalan zaman dilimi taşınmazların temizliği için ayrılmıştır. Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir. Bunun haricinde ziyaretçi belirtilen saatte çıkış yapmak zorundadır. Geç çıkış yapıldığı takdirde ziyaretçi bu durumdan kaynaklanabilecek olan kayıpları ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

TEMİZLİK

Tüm villalar girişte temiz olarak teslim edilir.

ÖZEL TALEPLER

Özel istek ve taleplerinizin rezervasyon esnasında bildirilmesi gereklidir. Özel istek ve taleplerinizin karşılanması için azami gayret gösterileceğini belirtiriz.

SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ

*Ziyaretçi sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder.

*Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler.

*Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder.

* Infinity Homes ve Ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

İş bu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Borçlar Kanunu’nun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi ziyaretçi tarafından yapılmıştır. İş bu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İş bu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir.

FİRMAMIZIN SORUMLULUKLARI

*Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren villaya girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır.

*Konutta olabilecek aksaklıkların (elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz.

*Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz.

*Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir.

*Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul edeceğimizi ve resmi yazılı belge karşılığı para iadesi de yapabileceğimizi belirtmek isteriz.

*Evden kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir.

ZİYARETÇİNİN SORUMLULUKLARI

*Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır.

*Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez.

*Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.

*Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir.

*Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder.

*Ziyaretçiler 678 sayılı kanun hükmünde kararname, 22 Kasım 2016 tarihli ve 29896 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Kimlik Bildirme Kanununa göre; villaya girişlerden önce villada konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini (Nüfus Cüzdanı,Ehliyet,Pasaport) firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi veya kişilere bildirmek ile yükümlüdür.

*Ziyaretçiler, bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Infinity Homes onayı olmadan devredemezler. Infinity Homes  sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir.

*Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır.

*Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretçi, taşınmaz sahibine karşı kusuru oranında sorumlu olacak, Infinity Homes kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

*Taşınmaz esas olarak sadece ziyaretçi ve sözleşmede belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşmede belirtilen kişiler dışında, kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Ziyaretinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz.

*Ziyaretçiler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs.) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında Tatil Premium’un derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan Infinity Homes sorumlu tutulamaz. Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır.

*Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş¸ yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Infinity Homes’un önüne geçemediği durumlarda Infinity Homes kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Infinity Homes kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazıplastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Infinity Homes kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Infinity Homes, müşteriyi hiçbir zaman, hiç bir şekilde kiraladığı villaya/aparta, Infinity Homes firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Infinity Homes üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Ziyaretçinin kendi sorumluluğundadır.

*Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Infinity Homes sorumlu tutulamaz. Infinity Homes, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir. Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Infinity Homes sorumlu tutulamaz.

*Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Infinity Homes kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villalarımızın/Apartlarımızın aksi belirtilmediği takdirde yüzme havuzları ısıtmalı değildir. Mevsim şartlarına göre sıcaklıkları değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, Infinity Homes hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri, villayı/apartı kiralamadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya telefonundan hava durumu hakkında bilgi alabilirler.

HUKUKİ ŞARTLAR

a. Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler.

b. Yetkili Mahkeme: İşbu sözleşmeden doğan ihtilafların hallinde münhasıran Fethiye Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İş bu sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre Infinity Homes merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

c. Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlüğünü etkilemeyecektir.

d. Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve elektronik ortamda imzalanmıştır.

e. Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz.

g. Tüketici İlişkileri: Ziyaretçi ile Infinity Homes arasında çıkabilecek sıkıntıları Infinity Homes, iyi niyet ve dürüstlük kaideleri kapsamında çözmek için her türlü gayreti sarf edecektir. Fakat şikayet ve itirazlar için Infinity Homes hizmetlerinin alındığı yer olan Fethiye’de tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurulabilir. Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca -cayma hakkının kullanılamayacağı istisnai durumlara girmesi sebebiyle- işbu sözleşme kapsamında ziyaretçinin cayma hakkı bulunmaz.

http://www.infinityhomes.com.tr üzerinden yapılan işlemler ve irade açıklaması niteliğindeki işlemler 6098 sayılı Borçlar Kanunu, Tüketici Mevzuatı ve yürürlükte bulunan sair mevzuat uyarınca Tarafları bağlayıcı irade açıklamaları olarak telakki edilirler.

Yukarıda belirtilen maddelerin doğrultusunda Infinity Homes, para iadesi olmadan kontratı iptal edebilir.

İşbu sözleşme toplam 6 sayfadan oluşmaktadır. Taraflar bütün sözleşme hükümlerini peşinen elektronik ortamda kabul ettiklerini beyan etmektedirler.

Infinity Homes

www.infinityhomes.com.tr

info@infinityhomes.com.tr

+90 554 765 11 65


Sign In